fbpx

Jmenuji se Václav Král

Narodil jsem se 25. března 1980 v Českých Budějovicích a zřejmě proto bych prý mohl být typickým příkladem Berana. Po Základní škole Nerudova a dokončení Obchodní akademie Husova v Českých Budějovicích jsem vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze s titulem inženýr.

Má profesní kariéra začala ve strojírenském podniku MOTOR JIKOV v Soběslavi, kde jsem postupně pracoval na několika manažerských pozicích v oblasti nákupu, prodeje i vývoje nových produktů zaměřených především na využívání zemního plynu v dopravě jako ekologické náhrady za paliva na bázi ropy. Při tom jsem po tatínkovi převzal firmu podnikající v zemědělské, živočišné výrobě. Od roku 2017 působím jako předseda představenstva v Teplárně České Budějovice a současně jako předseda správní rady společnosti ZEVO Vráto. Jsem členem výkonné rady Teplárenského sdružení ČR.

Do ODS jsem vstoupil během studia na vysoké škole v roce 2003 a od té doby zastávám různé funkce v řadě orgánů strany. Na jedno volební období jsem byl zvolen do zastupitelstva Jihočeského kraje a rok zde pracoval jako radní pro regionální rozvoj, investiční činnost, dopravní obslužnost a silniční hospodářství, územní plánování, stavební a územní řízení.

Byl jsem členem dozorčí rady Povodí Vltavy a působil také jako předseda dozorčí rady společnosti JIKORD, člen rady Jihočeského letiště, člen správní rady Jihočeské agentury pro podporu inovačního podnikání a jako člen představenstva Jihočeského vědeckotechnického parku. Byl jsem také zvolen do zemědělského i dopravního výboru kraje. Od 29.6. 2023 jsem členem představenstva RERA a.s.

Při krátkodobých i dlouhodobějších pracovních nebo turistických pobytech jsem poznal dost zemí světa. Cestoval jsem na západ, východ, sever i jih a o to radši jsem se vždy vracel do mé rodné vlasti. Domov mám jenom jeden, v jižních Čechách.

A protože král bez tří dětí alespoň v pohádkách neexistuje, máme s manželkou Alenou tři syny – Václava, Jiřího a Jana. Jsou to vášniví sportovci a hráči počítačových her. Přestože se stále považuji za mladého :), děti nás naučily hodně nových věcí. Kromě mojí rodiny miluji hory na všechny způsoby, v zimě i v létě.

… a možná proto všechno jsou mými základními hodnotami svoboda, nedotknutelnost soukromí, zodpovědnost a solidarita. Ty se snažím prosazovat v osobním i politickém životě.

Nejen prací a politikou živ je člověk 🙂

Oblíbené knihy

Jaroslav Hašek: Osudy dobrého vojáka Švejka

J.A.Baťa: Budujme stát pro 40 000 000

Antoine de saint Exupery: Citadela

F.A.Hayek: Právo, zákonodárství a svoboda

J.A.Komenský: Labyrint světa a ráj srdce

Margaret Tchatcherová: Umění vládnout

Malcolm Gladwell – Bod zlomu

Gil Yaron – Jeruzalém stře(d)t světa

Heinrich Harrer – Bílý pavouk

Josef Formánek – Kniha o tichu

Václav Smil – Energie

Mark Elsberg – Blackout

Oblíbené filmy

Yes,minister

Zdivočelá země

Všichni dobří rodáci

Vesničko má, středisková

Pelíšky

Slavnosti sněženek

Zpět k pramenům

Hrátky s čertem

Jak básníci přicházejí o iluze.

Monty Python´s Flying Circus

A je to.

Oblíbená hudba

Bratři Ryvolové

Hair soundtrack

Tři sestry

Bedřich Smetana :Má vlast

Elán

Babouci