Warning: getimagesize(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /web/htdocs6/vaclav_kralcz/home/www/wp-content/plugins/wp-open-graph/output.class.php on line 306

Warning: getimagesize(http://old.vaclav-kral.cz/images/pozvnka.jpg): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /web/htdocs6/vaclav_kralcz/home/www/wp-content/plugins/wp-open-graph/output.class.php on line 306

Z pracovního programu 17. 9. – 4.10.

17.9. – jednání o dalším postupu při hledání strategického partnera na provoz letiště v Českých Budějovicích;

– Vráž u Písku – vernisáž fotografické výstavy:

18.9. – e-utility – webová aplikace umožňující elektronicky zažádat a následně i získat vyjádření k existenci sítí na pozemku. Příprava smlouvy s dodavatelem softwaru.

20.9. – jednání se zástupci Dopravního podniku České Budějovice o nastavení podmínek další spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti na českobudějovicku.

21.9. – prohlídka zrekonstruované výpustní štoly u rybníka Jordán v Táboře;

– návštěva Mladé Vožice – prohlídnu si část silnice 124 vedoucí z M.V. na středočeskou Moraveč. Rozbitý úsek na hranici kraje bychom rádi opravili ještě letos.

– návštěva obcí Bzová, Běleč, Elbančice – směna místní komunikace za krajskou by místním obyvatelům hodně pomohla.

22.9. – Dačice – akce Bezpečně a zdravě – prezentace integrovaného záchranného systému (9:30).

        – Dolní Vltavice – slavnostní předání a křest záchranářského člunu pro Vodní záchranářskou službu Lipno. Člun byl koupen za finančního přispění ČEZu a podpory Jihočeského kraje. (14.00)

25.9. – Rada kraje a poslední Zastupitelstvo v tomto volebním období.

27.9. – vyhodnocení nabídek na vybudování oplocení jihočeského letiště v ČB.

28.9. – Lipenský KOLO-toč + slavnostní otevření (11:00) pravobřežní části Jezerní cyklostezky vedoucí z Lipna nad Vltavou do Přední Výtoně, navazující na stávající stezku z Frymburku do Lipna nad Vltavou.

1.10., 12:00 – České dráhy na vlakovém nádraží v Českých Budějovicích představí nové vlakové soupravy RegioPanter vč. zkušební jízdy do Borovan a zpět. Pořízení těchto vozů bylo spolufinancováno z ROPu.

2.10. – 9:00 – konference Revitalizace orlické nádrže (vystoupí Karel Vlasák);

– 14:00 – BESIP – vyhlášení výsledků výtvarné soutěže.

3.10. – setkání s organizátory akcí BESIP – představení novinek, které Jihočeský kraj chystá na rok 2013 – granty, e-testíky atd. Oblast, kterou považuji za mimořádně důležitou – dopravní výchova dětí!!!

4.10. – 13:00 – jako porotce se zúčastním krajského kola soutěže Firma roku, Živnostník roku (hotel Clarion v Českých Budějovicích).


Otevření dětského dopravního hřiště ve Studené.

Jízdní pruhy, přechody pro chodce, dopravní značky, semafory. Stačí přestřihnout pásku a další prostor pro dopravní výchovu dětí je na světě, tentokrát ve Studené. Velmi rád jsem se slavnostního otevření dětského dopravního hřiště ve čtvrtek 13.září  ve Studené zúčastnil. a podílel se  na přestřižení pásky. Mou vizí je vybudování takové sítě dopravních hřišť a takového systému, aby dopravní výchova v náležité kvalitě neminula žádné dítě.


Kamiony ve Slavonicích

Ve Slavonicích jsem se ve čtvrtek 13. 9. setkal s panem starostou Urbanem a členkami petičního výrobu, paní Kühnovou a Havlíčkovou, které jsou proti využívání místního hraničního přechodu nákladními vozidly. Společně jsme si popsali genezi otevření hraničního přechodu pro vozidla nad 3,5 t, vysvětlil jsem očekávání Jihočeského kraje, která v době otevření přechodu měl a domluvili se na dalších krocích, které, jak pevně doufám, pomohou vyřešit aktuální situaci v silniční dopravě na Slavonicku. V nejbližší době to bude:

  1. Zjištění aktuální intenzity dopravy kolem Slavonic a Nové Bystřice;
  2. Tlak na Policii ČR, která musí kontrolovat dodržování hmotnostních omezení na silničních mostech stejně jako dohlížet na chování kamionů a rakouské zemědělské techniky na našich silnicích a cestách;
  3. Zajištění financí na vybudování vážních místBolíkově a ve Slavonicích (máme je již zaměřené);
  4. Zhodnocení stavu silnice II/406 Slavonice – státní hranice;
  5. Prověřit možnost omezení provozu vozidel nad 7,5 t na silnici II/406 Slavonice – Dačice.

Následně jsem navštívil problematická místa – přechod Fratres; Bolíkov (omezená nosnost mostu); silnice II/406 – místo tragické dopravní nehody; Maříž = nejenom inspirativní místo jako určené pro rodinný relax, ale i místo ležící na alternativní objízdné trase tranzitní kamionové dopravy!:-(.